The Real McCoy 100 PROOF Aged 12 Years Limited Edition BOX

The Real McCoy 100 PROOF Aged 12 Years Limited Edition BOX

The Real McCoy 100 PROOF Aged 12 Years Limited Edition BOX

  • Výrobca:Foursquare
  • Kód produktu:12 yo limited 100 proof
  • Katalógové číslo:399
  • EAN:852355004284
  • Dostupnosť:Skladom
  • 119,00€

  • Bez DPH:99,17€

The Real McCoy Rum je inšpirovaný príbehom Billa McCoy, "pašeráka" v dobe americkej prohibície. V januári 1920 McCoy ako prvý naplnil v Karibiku čln alkoholom a plavil sa k pobrežiu severnej Ameriky, kde ho predával 3 míle od pobrežia New Yorku a to priamo na lodi, teda legálne, v medzinárodných vodách. McCoy naviac nikdy alkohol nepančoval inými látkami, ako to robili iní pašeráci, a tak sa jeho meno stalo známe široko ďaleko. V rovnakej tradícii prvotriedneho rumu pokračuje práve The Real McCoy, ktorý je dnes vyrábaný známou destilérkou Foursquare na ostrove Barbados.

Táto limitovaná edícia rumu The Real McCoy vznikla pri príležitosti 100. výročia príbehu Billa McCoya na začiatku prohibície v roku 1920. Preto sa tiež plní do fliaš s obsahom alkoholu 100 proof = 50%. Zreje minimálne 12 rokov v čerstvých dubových sudoch, ako aj v použitých prémiových sudoch po bourbone. Rum vyniká úžasnou tmavou jantárovou farbou s červenými odleskami. Vôňa má ušľachtilý charakter. Výrazné tóny fajkového tabaku sprevádzajú tóny čerstvo spáleného duba, sušeného ovocia a jemný zemitý nádych, ktorý pripomína profil kvalitného bourbonu. To všetko je doplnené zaujímavými podtónmi korenistého vanilkového struku a karamelizovaného muškátového orieška so stopou čierneho korenia. Chuť rumu je skutočnou poctou celému príbehu The Real McCoy. Je výraznej, dokonale vyváženej a neuveriteľne dlhej chuti.

Z tejto limitovanej edície bolo vyrobených len 6000 fliaš a dodáva sa v drevenej darčekovej škatuli s dvomi originálnymi pohármi na rum The Real McCoy.

Obsah alkoholu 50%
Objem 700 ml

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!